środa, 4 września 2013

X Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy 2013 – relacja

X Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy 2013 za nami! Jak co roku nie obyło się niestety bez deszczu. Pogoda pokrzyżowała plany polskim siłom zbrojnym, które ostatecznie ulękły się skłębionych chmur, pozostawiając swoje nowoczesne F16 pochowane w hangarach w odległej Wielkopolsce. Aura nie przeszkodziła jednak publiczności i bielskim lotnikom, którzy pokazywali swoje umiejętności na jesiennym już niebie.

Weekendowe popołudnia wypełnił gang silników samolotowych, powietrze poprzecinane było smugami świec dymnych, na zmianę z kolorowymi spadochronami. Nie zawiedli stali bywalcy aleksandrowickiej imprezy – Makula, Kielak, Kairys, Zimmerman. Ciekawy spektakl imitacji walki powietrznej przedstawiła czeska grupa Retro Sky Team.

Zademonstrowaliśmy dwumiejscowego SZD-54-2 Perkoza w obu konfiguracjach skrzydeł: akrobacyjnej i przelotowej. Mamy nadzieję, że widzowie będą pamiętać, że nowoczesne szybowce dalej w Bielsku powstają. Dziękujemy za wspólne spotkanie, zapraszamy już za rok.fot. S. Kocur