piątek, 27 kwietnia 2012

Relacja z Aero Friedrichshafen 2012

W dniach 18-21 kwietnia tego roku uczestniczyliśmy w międzynarodowej wystawie sprzętu lotniczego Aero 2012 w malowniczo położonym u podnóża Alp Friedrichshafen. To największe w Europie targi, gromadzące producentów i dystrybutorów wszystkiego, co związane z general aviation, w tym również szybowców.

Na targach pokazaliśmy dwa szybowce. Dwuosobowy SZD-54-2 Perkoz, adresowany między innymi do aeroklubów jako szybowiec szkoleniowy oraz jednomiejscowy SZD-59 Acro – pełnowyczynowy akrobat, który po błyskawicznym montażu wingletów zamienia się w szybowiec przelotowy o wysokiej doskonałości.


Co jeszcze ciekawego można było zobaczyć na targach?

Ultralekki samolot SkyArrow zaprezentowany przez włoską firmę Magnaghi Aeronautica. Luksusowa kabina w układzie typu „tandem” zapewnia doskonały komfort załogi i przywodzi na myśl rozwiązania jak z samolotu myśliwskiego.
Elektra One Solar niemieckiej firmy PC-Aero
– ultralekki samolot, wyposażony w kolektory słoneczne umieszczone na skrzydłach.


Ogółem na targach, odbywających się w tym roku pod hasłem "Wszystko, co lata", zaprezentowało się 550 wystawców z 28 krajów, których produkty obejrzało 30000 zwiedzających. Kolejne AERO odbędzie się między 24 a 27 kwietnia 2013 roku i zapewne oglądać będzie można zarówno samoloty dla biznesu, ultralekkie jak i szybowce.